AEV: zestaw zawieszenia 2.5″ DualSport RT Jeep Wrangler 4D (EcoDiesel)

2.327,00 IVA inclusa

2.5″ JL LHD 4DR EcoDiesel Dualsport RT Supension – 5100

Scorte non sufficienti

COD: AEV-N0724200AA Categorie: ,

  Descrizione

  Od przeszło 10 lat AEV oferuje zestawy zawieszenia projektowane i produkowane z zachowaniem standardów komponentów fabrycznych. AEV, jako jedyny producent jest dostawcą zawieszeń i akcesoriów do pierwszego montażu dla limitowanych wersji, także dla najbardziej wszechstronnej wersji Jeepa Wranglera 392 dla uczczenia 20 rocznicy produkcji wersji Rubicon.

  Korzystając z ponad dekady doświadczeń, AEV stworzył zestaw zawieszenia DualSport RT, znacznie zwiększający możliwości Twojego Jeepa w stosunku do zawieszenia fabrycznego.

  Formuła DualSport RT

  DualSport RT to system zawieszenia gotowy do najbardziej wymagających wypraw. Unikalna charakterystyka sprężyn i amortyzatorów została dobrana tak, aby zapewnić optymalną równowagę między nośnością a jakością jazdy, której klienci oczekują od AEV. System DualSport RT Coil Spring Suspension obejmuje zestaw sprężyn o trzech stopniach tłumienia, zapewniających dodatkowe 2,5-3 cali wysokości jazdy z przodu i z tyłu.

  Fabryczne zawieszenie Wranglera składa się z bardzo miękkich sprężyn i dość twardych amortyzatorów. Nie ma to zbyt dużego znaczenia jeśli Wrangler użytkowany jest do codzienny dojazdów do pracy, jednak nie jest to idealne zawieszenie dla entuziastów overlandingu, którzy najczęściej podróżują z całą masą dodatkowego wyposażenia.

  Z tego powodu AEV zdecydował się na progresywne sprężyny (dostępne w wersji standardowej lub o zwiększonej nośności) zwiększające możliwości dociążenia pojazdu i połączył je z zestawem amortyzatorów Bilstein 5100, specjalnie zestrojonych przez AEV, zapewniających bardziej sportowe i precyzyjne prowadzenie. Kombinacja sprężyn i amortyzatorów AEV/Bilstein użyta w tym zawieszeniu nie tylko zwiększa skok, zarówno do góry, jak i w dół, ale także zapewnia lepszą artykulację, prędkość w terenie oraz zabezpiecza zawieszenie przed niekontrolowanym dobiciem.

   

  Sprężyny standardowe / o zwiększonej nośności

  Klienci mogą teraz jeszcze bardziej dostosować swój system DualSport RT Coil Spring Suspension, wybierając jedną z dwóch dostępnych opcji sprężyn:

  – Sprężyny Standard Load o wysokości 2,5 cala są zoptymalizowane dla Wranglera ze standardowym wyposażeniem/ładunkiem. Oznacza to osiągnięcie optymalnej wysokości pojazdui właściwości jezdnych w pojeździe z stalowymi zderzakami, wciągarką, pełnowymiarowym kołem zapasowym oraz akcesoriami offroad (+0-200kg ponad wagą fabryczną).

  – Sprężyny High Capacity o wysokości 3 cali są specjalnie zaprojektowane dla entuzjastów overlandu, posiadających w pełni wyposażony pojazd stale obciążony dodatkowym sprzętem (+200-350kg ponad wagę fabryczną), takim jak modułowe zabudowa lub kombinacje bagażników dachowych/namiotów na dachu.

  Zawieszenia AEV DualSport RT zaprojektowane jest tak, aby utrzymań właściwą geometria przedniego i tylnego zawieszenia w całym zakresie ruchu, zapewniając sportowe, responsywne właściwości jezdne, z których znane są systemy zawieszeń AEV. Zestaw zawieszenia zawiera relokacje mocowania przednich wahaczy, przywracające właściwą geometrię zawieszenia, a jednocześnie poprawiające komfort jazdy i zapobiegające nurkowaniu przy gwałtownym hamowaniu.

  Do zestawu dołączona jest także relokacja mocowania tylnego drążka Panharda zdecydowanie poprawiająca precyzję prowadzenia, szczególnie bardziej dociążonych pojazdów.

  Wszystkie zestawy zawieszeń AEV są projektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał komponentów fabrycznych. Nie tylko zmniejsza to zakres niezbednych  modyfikacji w pojeździe, ale co również ważne, umożliwia naprawę przy użyciu podzespołów fabrycznych gdziekolwiek na świecie. Zawieszenia serii RT potwierdzają tę regułę: drążki kierownicze, stabilizujące i wahacze, mimo, że pozostają fabryczne, doskonale współpracują z tym zawieszeniem.

  Zestaw zawiera programator ProCal SNAP, umożliwiający zmianę rozmiaru kół oraz podstawkę lewarka, niezbędną przy większych kołach.

  Wszytkie komponenty zawieszeń AEV zostały zaprojektowane i wykonane w USA.

  Rekomendowane rozmiary kół:

  • Sport/Sahara (North America): 35×12.50R17
  • Rubicon (North America): 37×12.50R17
  • Sport/Sahara/Rubicon (Export): 35×12.50R17

  Zawieszenie występuje w 2 wariantach, dla konkretnej wersji silnikowej:

  • Wariant ze sprężynami standardowymi 3.6V6 lub 3.0V6 EcoDiesel
  • Wariant ze sprężynami wzmocnionymi 3.6V6 lub 3.0V6 EcoDiesel

  Każda wersja zawieszenia zawiera inne sprężyny i/lub amortyzatory. Nie zalecamy montażu wersji innej niż posiadanego pojazdu.

  Informazioni aggiuntive

  Numero di porte

  Modello di veicolo

  Produttore

  Versione del motore

  Versione dell'apparecchiatura

  , ,

  Kod produktu

  N0724200AA

  Altezza di sollevamento

  Recensioni

  Ancora non ci sono recensioni.

  Solamente clienti che hanno effettuato l'accesso ed hanno acquistato questo prodotto possono lasciare una recensione.