Oświetlenie LED Baja Designs

Naukowe podejście do oświetlenia Baja Designs

Firma Baja Designs została założona przeszło 25 lat temu w stanie California w USA przez entuzjastów offroad, wyścigów i aktywnej turystyki overland.

Wszystkie produkty Baja Designs powstają w San Diego przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii i najwyższej jakości komponentów.

Od samego początku założyciele Baja Designs oparli swoją strategię o podejście naukowe do problemu oświetlenia. Zrewolucjonizowali zarówno kwestię planowania i wyposażenia pojazdu w oświetlenie dodatkowe jak i aspektów funkcjonalnych.

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

Baja 1000

Założyciel i główny inżynier Baja Designs, Alan Roach wygrał praktycznie wszystkie wyścigi serii Baja 1000 zarówno na motocyklu jak i ATV.

Obecnie, w oświetlenie LED BD wyposażone są praktycznie wszystkie pojazdy wyścigowe podczas słynnego Baja 1000 a zespół Baja Design nazywany jest “naukowcami oświetlenia”.

Doświadczenie zdobyte podczas wyścigów Baja 1000 pozwoliło na stworzenie produktów wytrzymałych, niezawodnych, odpornych na skrajne warunki atmosferyczne oraz prostych w serwisie.

Nie tylko Jeep

Baja Designs oferuje produkty oraz dedykowane zestawy dla motocykli enduro i adventure, ATV (np Can Am Maveric X3) oraz pojazdów marki Ford, Dodge, GMC. Lampy i zestawy bezproblemowo integrują się z fabrycznymi instalacjami w pojeździe lub dedykowanymi wiązkami przewodów.

Go4x4 autoryzowanym dealerem Baja Designs

Wybór producenta oświetlenia, które chcemy oferować naszym klientom był dość prosty: nawiązaliśmy współprace z marką produktów, z których zespół Go4x4 od lat korzystał prywatnie. Produkty żadnego innego producenta nie spełniały naszych oczekiwań a na rynku brakowało produktów wytrzymałych, łatwych w serwisie, a przede wszystkim bezpiecznych dla fabrycznej instalacji i akumulatora w pojeździe.

Po wielu próbach z oświetleniem innych producentów (czasem trudnych do identyfikacji) oraz pokaźnych sumach wydanych na wszystko-mające lampy oferujące (najczęściej tylko na pudełku) fantastyczne parametry techniczne, okazywało się że lampa świeci wszędzie, ale najmniej tam gdzie powinna, jest bardzo dobra w rozświetlaniu cząsteczek wody lub kurzu przed pojazdem, genialnie ograniczając i tak słabą widoczność. A po kilku miesiącach na aucie wygląda jakby miała 10 lat: soczewka matowa, lakier się łuszczy a z miliona diod, kilka już nigdy się nie zaświeci. Całość dość kontrowersyjnie “zdobi” naszego pięknego Jeepa będąc dowodem, że czasem oszczędności są tylko pozorne.

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

uService

Wartą wspomnienia (może nie najistotniejszą) cechą produktów Baja Design jest możliwość wydłużenia życia lampy przez zmianę jej przeznaczenia lub funkcji. Dzięki programowi uService, możemy przenieść naszą “drogocenną” inwestycję w inne miejsce, jeśli zmieniają się nasze potrzeby. Możemy zdemontować lampę ze starego pojazdu i założyć ją do nowego, jednocześnie zmieniając jej funkcję lub po prostu mieć 2-3 w jednym, na przykład wykorzystując lampy jako Driving Combo jednego dnia, aby zmienić soczewkę i ze “starym-nowym” spotem pojechać na rajd.

Wiele ze naszych prywatnych zestawów oświetlenia Baja Design ma 6-8 lat, obudowa może już nie ma połysku nowej lampy ale funkcja i jakość światła pozostają niezmienne.

Pełna dostępność części zamiennych

Wszystkim naszym klientom oferujemy taki sam poziom obsługi serwisowej i gwarancyjnej jaki Baja zapewnia klientom w USA. W stałej ofercie posiadamy zestawy serwisowe soczewek, zapasowe wtyczki, wiązki oraz elementy montażowe.

60 miesięcy gwarancji

Wszystkie lampy LED Baja Designs objęte są gwarancją door-to-door z wymianą na nowy produkt w 1-2 dni robocze. Lampy objęte są 60 miesięczną gwarancją a modele Onx6 oraz LP 6/9 Pro dożywotnią.

Daniel Wilczak, CEO Go4x4

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

Technologia i opatentowane rozwiązania Baja Designs

Gwarancja 60 miesięcy – obejmuje ona pierwszego właściciela i wyłączone są niej uszkodzenia mechaniczne.

uService® – możliwość samodzielnej wymiany soczewek i uszczelnienia

ClearView® – każda lampa zaprojektowana przez zespół inżynierów do pełnienia konkretnej funkcji. Soczewki i odbłyśniki są projektowane komputerowo i testowane w laboratorium

MoistureBlock™ – wszystkie lampy są w pełni wodo- i pyłoodporne (IP69K). Można je także zanurzać do głębokości 2.5m.

CopperDrive® – jedyne lampy LED na rynku, które zostały zaprojektowane do ciągłej pracy z maksymalną mocą

5000K Daylight – naturalny kolor światła zapobiega zmęczeniu oczu.

Soczewki: wykonane zostały z powlekanego i wytrzymałego poliwęglanu

Obudowa lampy: wykonana z anodowanego aluminium i malowana proszkowo

Ramka: wycinana CNC z aluminium ze specjalnym rowkiem dla uszczelki o-ring

Zestaw montażowy i śruby: stal nierdzewna

Built-In Overvoltage Protection ochrona komponentów lampy w przypadku niespodziewanego wzrostu napięcia

B.M.T. unikalny system ochrony akumulatora. Moc lampy jest stopniowo redukowana gdy napięcie zaczyna spadać poniżej 13.5V bez efektu przygasania i migania. Dodatkowo, inteligentny system ochrony w przypadku zwarcia zabezpiecza instalację pojazdu

IK10 – najwyższa odporność na uderzenia

Strefy światła Baja Designs Clearview

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

Każda lampa Baja Designs jest zaprojektowania do konkretnej funkcji:

SPOT

Soczewki Spot: główny snop światła ma pokrycie 9° spot (Strefa 4) – najlepsza konfiguracja do szybkiej jazdy w nocy. Zasięg świateł typu Spot pozwala na pewne prowadzenie z większymi prędkościami oraz doświetlanie konkretnego miejsca przed pojazdem, np miejsca zaczepienia liny wyciągarki.

Racer Edition

Soczewki lamp wersjach wyścigowych (Racer – Hyper Spot) gwarantują, że wiązka ma jeszcze większe skupienie (Strefa 5) i pozwala na jazdę z prędkościami grubo powyżej 150km/h. Lampy LED z serii Racer są jedynym oświetleniem, które można montować na dachu.

Oświetlenie robocze i wyprawowe

Soczewki Work/Scene snop światła ma pokrycie 120° w otoczeniu pojazdu (Strefa 7) najlepsza konfiguracja jako oświetlenie robocze, kempingowe i do manewrowania w trudnym terenie.

Doświetlanie zakrętów

Soczewki Wide Cornering: snop światła ma pokrycie 42° w otoczeniu pojazdu (Strefa 2) i jest odcięty od góry – najlepsza konfiguracja do jazdy w warunkach dużego zapylenia lub mgły. Lampy nie pokrywają Strefy 2 i są idealny uzupełnieniem dla oświetlenia przeciwmgielnego.

Driving Combo

Soczewki Driving Combo: główny snop światła ma pokrycie 42° w otoczeniu pojazdu (Strefa 3) oraz 9° spot (Strefa 4) – najlepsza konfiguracja do jazdy w nocy jako uzupełnienie fabrycznego oświetlenia.

Światła przeciwmgielne

Soczewki Dust/Fog: snop światła ma pokrycie 42° w otoczeniu pojazdu (Strefa 1) i jest odcięty od góry – najlepsza konfiguracja do jazdy w warunkach dużego zapylenia lub mgły. Świetnie się sprawdzają jako zamiennik fabrycznego oświetlenia.

Światła cofania

Soczewki Backup (Strefa 8) rekomendowane są jako dodatkowe oświetlenie do cofania i manewrowania w trudnym terenie. Skupienie światła jest nieznacznie większe w poziomie (około 100°) niż lamp Work/Scene i wyraźne odcięcie wiązki światła w pionie. Taka konfiguracja umożliwia montaż oświetlenia blisko nawierzchni, nawet pod zderzakiem.

Oświetlenie pod pojazdem oraz oświetlenie serwisowe

Warto także wspomnieć o oświetleniu Strefy 6 (Rock/Dome) – pełnią one podwójną rolę: oświetlają przestrzeń bezpośrednio w okolicach styku opony z gruntem, ułatwiając “spotterowi” pilotowanie pojazdu oraz są niezastąpioną pomocą przy naprawach w warunkach “polowych”. Światła te można także montować pod maską aby ułatwić np serwisowanie silnika. Lampy występują jako pojedyńcze punkty świetlne oraz jako zestawy dedykowane dla konkretnego pojazdu. Dostępne są różne kolory. Mogą być także wykorzystywane jako oświetlenie pokazowe.

Dla większości lamp istnieje możliwość zmiany funkcji przez dokupienie innej soczewki. Więcej o uService poniżej.

Baja Designs uService – napraw to sam

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

Oświetlenie Baja Designs zostało zaprojektowane aby dzielnie znosić najtrudniejsze warunki. Czasem jednak nie ma możliwości uniknięcia kontaktu lampy z przeszkodą czy kamieniem wystrzelonym spod opony poprzedzającego pojazdu. Inżynierowie z Baja Designs opracowali każda lampę LED tak, aby można było samodzielnie wymienić uszkodzoną soczewkę, ramkę, uszczelkę lub odbłyśnik.

Inwestycja na lata – zmień funkcję lub kolorystykę lampy

Oświetlenie LED Baja Designs - Profesjonalne oświetlenie Go4x4

Dla każdego modelu lampy dostępny jest zestaw serwisowy, który także umożliwia zmianę przeznaczenia lampy, np z wersji Spot na Driving/Combo czy Work aby można było przenieść lampę w inne miejsce lub zamontować na innym pojeździe. Zestawy dostępne są za niewielki procent kosztu całej lampy aby móc

Punktowe lampy LED Baja Designs

Lampy Led Bar Baja Designs

Zestawy dedykowane dla Jeep Wrangler i Gladiator

Uchwyty i mocowania dla Jeep Wrangler i Gladiator

Wiązki i kable uniwersalne i dla Jeep Wrangler Gladiator